Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu szkody i krzywdy, które powstały na skutek wypadku komunikacyjnego przysługuje pokrzywdzonemu w wyniku wypadku komunikacyjnego. W tym celu zazwyczaj musi być przeprowadzone postępowanie karne w celu wykrycia i skazania sprawy zdarzenia drogowego.

Osoba poszkodowana będzie mogła wówczas od ubezpieczyciela sprawcy dochodzić odszkodowania za zniszczone lub uszkodzone mienie oraz zwrotu kosztów leczenia. Ponadto osoba poszkodowana może dochodzić od ubezpieczyciela sprawy wypadku komunikacyjnego również zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę.

W przypadku śmierci ofiary wypadku samochodowego prawo do dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia od ubezpieczyciela sprawcy wypadku komunikacyjnego przysługuje najbliższej rodzinie ofiary.

Bezpłatne porady prawne

Klienci Kancelarii Adwokackiej mogą uzyskać od adwokata bezpłatną pomoc prawną w sprawach o odszkodowanie, w tym za odszkodowanie z tytułu wypadku komunikacyjnego. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać w zakładce Bezpłatne porady prawne.

Odszkodowanie za wypadek samochodowy Adwokat Rzeszów