Znęcanie się – przestępstwo

Kancelaria Adwokacka Adwokat Damian Murdza w Rzeszowie prowadzi sprawy karne dotyczące przestępstwa znęcania się.

Klientami Kancelarii Adwokackiej Adwokat Damian Murdza w Rzeszowie mogą zostać zarówno osoby pokrzywdzone tym przestępstwem jak i osoby oskarżone o popełnienie przestępstwa znęcania się.

Prawo karne pod przestępstwem znęcania się rozumie fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą dla sprawcy przestępstwa lub też nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności wobec sprawcy.

Przestępstwo znęcania się może polegać wyłącznie na fizycznym znęcaniu się nad ofiarą przez sprawcę. Przestępstwo to może jednak polegać wyłącznie na psychicznym znęcaniu się nad ofiarą. Zazwyczaj jednak mówiąc o przestępstwie znęcania się mamy do czynienia zarówno ze znęcaniem się fizycznym jak i psychicznym.

Bezpłatne porady prawne

Klienci Kancelarii Adwokackiej Adwokat Damian Murdza mogą uzyskać od adwokata bezpłatną pomoc prawną z zakresu prawa karnego, a w szczególności w sprawach dotyczących przestępstwa znęcania się. Więcej informacji w zakładce Bezpłatne porady prawne

Porady Prawne Online

Kancelaria Adwokacka Adwokat Damian Murdza w Rzeszowie udziela porad prawnych online, w tym porad prawnych z zakresu prawa karnego, a w szczególności w sprawach dotyczących przestępstwa znęcania się. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w zakładce Porady Prawne Online.